Anasayfa > Akademik Kategori > İç Hastalıkları > Kardiyoloji > EKG > Mattu: Subtle ST Changes – April 29, 2013 – w/ Turkish Subtitles

Mattu: Subtle ST Changes – April 29, 2013 – w/ Turkish Subtitles

STE in aVR can mean 3 things:

  1. Left Main Coronary Artery Occlusion (LMCA)
  2. Proximal LAD lesion
  3. Triple Vessel disease

If STE in aVR > STE in V1 = Lesion is closer to LMCA, and is the worst of all these three lesions.

Translation

Can Özen

Can Özen

Çeviri Editörü ve Kıdemli Yazar at Acilci.Net
Marmara Üniversitesi Acil Tıp AD'ndan yeni mezun taze bir uzman o. An itibariyle Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde göre yapıyor. Adli Tıp ve Kadavra Simülasyonu özel ilgi alanı, profesyonel olarak film altyazısı hazırlama ve çeviri ile ilgileniyor.

Can, Acilci.Net açıldığıktan sonra 2 yıl boyunca Mattu'nun haftalık videolarını hem çevirdi hem de Mattu'nun ekibine göndererek orijinal videoların Türkçe altyazılı olarak tüm Dünya'da yayınlanmasını sağladı. Acilci.Net içerisindeki altyazılı gömülü video çevirilerinin hemen hemen hepsi O'nun eseri.
Can Özen

Editing

Haldun Akoğlu

Haldun Akoğlu

Acil Tıp Doçenti, Marmara Üniversitesi Acil Tıp AD Öğretim Üyesidir. Acilci.Net'in kurucusu ve sahibidir. Türkiye Acil Tıp Dergisi Teknik ve Metodoloji Editörü, Cochrane PEC Field, ACEP ve EuSEM komisyon üyelikleri yapmaktadır. İnternet, istatistik, scuba (PADI Rescus, CMAS **), otomobil yarış hekimliği, nikonD90, Galatasaray, Football Manager, Civilization serisi ve SimCity tutkularını oluşturur. Kitabın kalınını, filmin bilim-kurgulusunu, kebabın acısını, arabanın hızlısını sever. Tekerlek icat olduğundan beri yürümez, yürüyenle hoşbeş etmez. Asimov, Osler, Dick ve Gladwell delisidir. 90'larda kurduğu Lise Mezunları sitesiyle Facebook'u önce kendinin bulduğunu iddia eder. Uluslararası FOAMed internet eğitimi devrimi saflarına bir gaz ile katılan ilk Türk'tür.
Haldun Akoğlu
Print Friendly

Siz de bu yazıya bir yorum yapın