Anasayfa > Akademik Kategori > İç Hastalıkları > Kardiyoloji > EKG > Özen: Mattu EKG Vakası – İletilmeyen PAC mı, Mobitz II mi? – 22 Temmuz 2013

Özen: Mattu EKG Vakası – İletilmeyen PAC mı, Mobitz II mi? – 22 Temmuz 2013

  • İletilmeyen Prematür Atriyal Vurular (PAC) Mobitz II’yi andıran duraklamalara neden olur
  • Mobitz bloklarından P-P aralığının sabit kalması gerektiğini unutmayın
  • PAC ve Mobitz II tedavisi birbirinden çok farklıdır. Gerçek Mobitz II invazif girişim gerektirirken iletilmeyen PAC genellikle benigndir.

Kısa özet notları Mattu’nun kendi yorumları olup orjinal yazının birebir çevirisidir. Bu yazının orjinal hali için: http://tmblr.co/Zls-wvqIGpZ4

Altyazılar ve Metin Çevirisi: Dr. Can Özen Video İşleme ve Yayın: Dr. Haldun Akoğlu

Yazarı Tanıyalım

Amal Mattu; Maryland Üniversitesi Acil Tıp AD Profesörü, Emergency Medicine Clinics of North America Editörü, EKG gurusu ve sayısız Acil Tıp kitabının yazar ve editörüdür. #FOAMed hareketini daha adı konmadan Joe Lex ile beraber başlatan kişilerden biri, bir Acil Tıp fenomenidir. Haftalık EKG vaka serilerini vodcast olarak yıllardır yayınlamaktadır. Bu serileri acilci.net üzerinden paylaşmakta olup yakında Türkçe altyazılarıyla sizlerle birlikte olacaktır. Acilci.Net Uluslararası Editöryal Danışma Kurulu Üyesidir.
Haftalık gazetemize abone olun

Haftalık gazetemize abone olun

Her Cumartesi sabahı, sıcak kahvenizi alıp, hafif bir müzik koyup, e-postanızı kontrol ettiğinizde o hafta kaçırdığınız Acilci.Net makalelerini görmek istemez misiniz?

Siz siz olun yeni haftaya yeni bilgilerle başlama fırsatını kaçırmayın.

Unutmayın, hocanız da, asistanınız da bu siteyi okuyor! 

Harika! O zaman cumartesi görüşürüz.