DerneklerdenToplantılar

5. Avrasya Acil Tıp Kongresi- EACEM2016

5. Avrasya Acil Tıp Kongresi ve 12. Türkiye Acil Tıp Kongresi

Değerli Meslektaşlarımız,

Ülkemizin ilk acil tıp uzmanlık derneği olan Türkiye Acil Tıp Derneği’nin, 10-13 Kasım 2016 tarihleri arasında gerçekleştireceği 5. Avrasya Acil Tıp Kongresi ve 12. Türkiye Acil Tıp Kongresi’nde siz değerli meslektaşlarımız ile buluşacak olmanın heyecanını yaşıyoruz.

EACEM (Eurasian Congress on Emergency Medicine) ülkemizdeki ilk uluslararası Acil Tıp kongresi olmanın ötesinde, bilimsel içeriğin en yoğun ve güncel şekilde hayata geçirildiği bir etkinlik olagelmiştir. 10 yıla yaklaşan EACEM geleneğinin getirdiği özgüven ile sizlere bu yıl da keyif alacağınız, bilgiyi paylaşacağınız, tartışacağınız ve yarışacağınız bir ortam yaratmak için elimizden geldiğince çalıştık ve çalışmaya da devam ediyoruz.

Bir uluslararası kongre olarak Amerika Birleşik Devletleri, Singapur, Polonya, Hollanda, İtalya, İngiltere, İran, Birleşik Arap Emirlikleri, Hindistan, Suudi Arabistan, Belçika, Endonezya gibi farklı ülkelerden onlarca yabancı Acil Tıp uzmanı ile beraber olma fırsatını yakalayacağınız bir kongre EACEM 2016.

Bu yılki kongremizin temasını “Zeytin Ağacı” olarak belirledik. Zeytin ağacı sadece Akdeniz bölgesinin bir sembolü olmakla kalmamış, masallarda, efsanelerde ve birçok kitapta yer alarak, “barışı ve hayatı” temsil ettiğine inanılmıştır. Hayatı korumak ise genelde hekimlik mesleğinin ve özelde Acil Tıp uzmanlığının ana uğraşısıdır. Tüm kongre boyunca bu uğraşı hem kongre bilimsel programında hem de diğer aktivitelerde vurgulanmaya çalışılacaktır.

Klasik panel sunumlarına ek olarak bu yıl sizler için yenilikler de gerçekleştirdik. Pecha Kuccha sunumları konuşmacıları zorlayacağı kadar, acilci ruhuna çok uygun bir bilgi aktarım yöntemi olarak ilginizi çekecektir. “Pros and Cons” yani Lehte ve Aleyhte sunumlar sırasında, tartışmalı klinik konularda 2 uzmanın sunumları ile tartışmalı konu hakkında daha net bilgi sahibi olacağımızı düşünüyoruz. “Klinikler Yarışıyor” etkinliği bir kongre gecemize renk katacak. Yarışmaya katılacak gönüllü anabilim dalı ya da eğitim klinikleri 1 hoca ve 2 asistan ile temsil edilecek. Özenle hazırlanmış sorular ile izleyicilerin karşısında terleyeceklerine eminiz. “Genç Acilciler Yarışıyor” ile tıpta uzmanlık öğrencileri kısa bir süre içerisinde bize sunum becerilerini gösterme fırsatı yakalayacaklar.

Antalya’nın Kasım ayında bile güzel olan havasında, 5. Avrasya Acil Tıp Kongresi’nde siz değerli meslektaşlarımızla bilimi ve hayatı paylaşmak için sizleri zeytin ağacının altında toplanmaya davet ediyoruz

 

Saygılarımla,

 

Prof. Dr. Yıldıray ÇETE

Türkiye Acil Tıp Derneği

Yönetim Kurulu Başkanı

 

Ayrıntılı bilgi için http://www.eacem2016.org/tr/

 


Bu yazıya atıf yapmak için: Yusuf Ali Altuncı. (23 Eylül 2016). 5. Avrasya Acil Tıp Kongresi- EACEM2016. İnternet Sitesi: Acilci.Net. Bağlantı: https://www.acilci.net/5-avrasya-acil-tip-kongresi-eacem2016/. Erişim Tarihi: 26 Eylül 2020.

Daha Fazla Göster

Yusuf Ali Altuncı

Acil Tıp Yardımcı Doçenti, Ege Üniversitesi Acil Tıp AD. Asistanlığı, kıdemlinin kral olduğu dönemde çömez, çömezin kral olduğu dönemde kıdemli, olarak kavganın doğduğu Mezopotamya topraklarında geçmiştir. Ekibin Editörü, ekran yüzü ve halkla ilişkiler sorumlusu olarak görev yapmaktadır. draltunci@acilci.net

Siz de bu yazıya yorum yapabilirsiniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Pin It on Pinterest