HavayoluAcil KonuşalımPodcastResüsitasyonVideo

Acil Konuşalım – 7: Elastik Gum Buji ve entübasyon

Bu videoda yeni çıkan bir RKÇ üzerinden entübasyon yardımcısı olan Elastik Gum Buji (Elastic gum bougie) kullanımını tartıştık: Ne kadar etkili? Hangi hallerde kullanılmalı? Bu sorulara cevap aradık.

Kısaca (hülasa;) söylenebilir ki Elastik gum buji, zorlu havayolu varlığında entübasyon başarısını açıkça artırıyor ve güvenlik sonlanımlarında da geleneksel yönteme inferior değil. Ek olarak, zorlu hava yolu olmayan her hastada rutin olarak kullanılması da düşünülebilir. Gerisi videomuzda.

İyi seyirler.


Bu yazıya atıf yapmak için: Gökhan Aksel. (25 Şubat 2020). Acil Konuşalım – 7: Elastik Gum Buji ve entübasyon. İnternet Sitesi: Acilci.Net. Bağlantı: https://www.acilci.net/acil-konusalim-7-elastik-gam-buji-ve-entubasyon/. Erişim Tarihi: 27 Eylül 2020.

Daha Fazla Göster

Gökhan Aksel

Acilci.net’in editleyicisi, yazısıcısı, çizicisi, fotoğraf çekicisi ve photoshop sevdalısı (he, tüm fotoğraflarım fotoşoplu), Ümraniye Acil’in emektarı, kuzey ordularının komutanı, father of Vera, kazalarda kaportası kendi vücudu olan ve bu dünyada ya da diğerinde acil tıbbın intikamını alacak olan kişi.

Bir Yorum

  1. o yorumu yapan acilci bizim acilde 🙂 bence buji gayet güzel bişi ve mantıklı….saygılar hocalarım

Siz de bu yazıya yorum yapabilirsiniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Pin It on Pinterest