Geçen Bi Hasta Geldi

Acil Serviste Aritmi Yönetimi

02.07.2020 tarihinde Instagram canlı yayınında GEÇEN Bİ HASTA GELDİ programında acil serviste aritmilerin nasıl yönetileceğine dair sohbetimizi Dr. Tanju Taşyürek ve Dr. Özlem Köksal’ın katılımıyla gerçekleştirdik. Başından sonuna kadar ilgiyle takip edilen program ıkı bölümde yaklaşık 99 dakika sürdü.

Sohbette bradikardi ya da taşikardisi olan bir olgunun stabil mi anstabilmi olduğuna nasıl karar vereceğimiz, anstabillerde tedavi seçenekleri ve stabil olanlarda tedavi seçenekleri üzerine konuştuk.

Acilci nette 2015 kılavuzu içinde ve sonrasında yer alan, konuyla ilgili bazı başlıkları aşağıda bulabilirsiniz. Bilginizi daha da artıracak bu kısa yazılardan faydalanacağınızı düşünüyorum.

  • Bradiaritmiler – oku
  • Transkutan Pacemaker Uygulaması – oku
  • 2015 ACC/AHA/HRS Supraventriküler Taşikardi (SVT) Kılavuzu – oku
  • Supraventriküler Taşikardi Kılavuzu 2019 – oku

Bradi ve taşiaritmilerle ile ilgili sohbeti 2 video halinde aşağıdaki linklerden yada Acilci Net Instagram hesabı / IGTV’den izleyebilirsiniz.

Bir Sonraki Sohbet

Göğüs ağrılı hasta


Bu yazıya atıf yapmak için: Arif Alper Çevik. (4 Temmuz 2020). Acil Serviste Aritmi Yönetimi. İnternet Sitesi: Acilci.Net. Bağlantı: https://www.acilci.net/acil-serviste-aritmi-yonetimi/. Erişim Tarihi: 30 Ekim 2020.

Daha Fazla Göster

Arif Alper Çevik

Acilci.Net kurucu editör ve yazarlarından. iem-student.org (International Emergency Medicine Education Project) kurucusu ve direktörü. Asya Acil Tıp Derneği YK üyesi. Uluslararası Acil Tıp Federasyonu, eğitim komisyonu başkan yardımcısı. Acil tıp profesörü, diplomalı tıp eğitimci, iç hastalıkları doçenti ve UAEU iç hastalıkları bölüm başkanı.

Siz de bu yazıya yorum yapabilirsiniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Pin It on Pinterest