Akademik Yayıncılık ve DergilerKitapToksikoloji

Acil Tıp Pratiğinde Klinik Toksikoloji

Kitap Tanıtımı

Prof. Dr Zeynep Kekeç hocamız editörlüğünde yayınlanmış kitapların kısa tanıtımlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Değerli arkadaşlar, Acil Tıp uzmanları ve diğer branş uzmanları için klinik toksikoloji alanında önemli bir eksikliği tamamlayacağına inandığımız Acil Tıp Pratiğinde Klinik Toksikoloji isimli kitabımız 2020 yılı mart ayında basımı tamamlanarak meslektaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. Türkiye acil tıp derneği toksikoloji çalışma grubu( TATDTOX) başkanlarından Prof. Dr. Zeynep Kekeç’in editörlüğünde TATD yayınları olarak piyasaya sunulan kitabın basımı EMA yayınevi tarafından yapılmıştır. Orijinal kaynak kitap niteliğindeki Acil Tıp Pratiğinde Klinik Toksikoloji kitabı, klinik toksikolojiye güncel bilgilerle ve pratik yaklaşımlar içeren 11 bölüm ve 89 ana başlıktan oluşmaktadır. Çoğunluğu TATD Klinik toksikoloji çalışma grubu eğitmenleri ve konularında deneyimli öğretim üyelerinin katkılarıyla oluşturulmuş, özel tasarım ve görselliğin iyi kullanıldığı renkli sayfalarıyla ve siz değerli okurların beğenisine sunulmuştur.

klinik toksikoloji

İlk iki basımında görülen ilgi sonucu okurlardan gelen geri bildirimler ile güncellemeler ile yeni konular eklenerek 3. Basımı gerçekleştirilen Acil Tıp Cep Kitabı (A-Cep)  2020 yılı ocak ayında Akademisyen yayın evi tarafından yeni tasarımıyla okurların beğenisine sunulmuştur. Editörlüğünü Prof. Dr. Zeynep KEKEÇ ’in yaptığı Acil Tıp Cep Kitabı (A-Cep) Acil tıbbın ilgi alanına giren tüm konuların pratik ve güncel yaklaşımla irdelendiği acil tıp profesyonellerinin katkılarıyla oluşturulmuş olup, önemli bir kaynak kitap niteliğindedir.

A-Cep

Prof. Dr. Zeynep Kekeç’in hazırladığı Tüm Yönleriyle Acil Tıp (Acil Tanı, Tedavi ve Uygulama kitabı e-book olarak kitabevi web sitesi aracılığı ile burayı tıklayarak ücretsiz olarak indirilebilirsiniz.

Tüm yönleriyle acil tıp


Bu yazıya atıf yapmak için: Yusuf Ali Altuncı. (8 Mayıs 2020). Acil Tıp Pratiğinde Klinik Toksikoloji. İnternet Sitesi: Acilci.Net. Bağlantı: https://www.acilci.net/acil-tip-pratiginde-klinik-toksikoloji/. Erişim Tarihi: 30 Kasım 2020.

Daha Fazla Göster

Yusuf Ali Altuncı

Acil Tıp Yardımcı Doçenti, Ege Üniversitesi Acil Tıp AD. Asistanlığı, kıdemlinin kral olduğu dönemde çömez, çömezin kral olduğu dönemde kıdemli, olarak kavganın doğduğu Mezopotamya topraklarında geçmiştir. Ekibin Editörü, ekran yüzü ve halkla ilişkiler sorumlusu olarak görev yapmaktadır. draltunci@acilci.net

Siz de bu yazıya yorum yapabilirsiniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Pin It on Pinterest