Intern DoktorTıp EğitimiTıp Fakültesi

Acilci Net Intern Doktorlarla Buluşuyor

Acilci Net’in 2013’de kuruluş amacı acil tıp asistan ve uzmanlarına güncel, istedikleri an ulaşabilecekleri Türkçe bir kaynak yaratmaktı. Bu amaç halen daha geçerliliğini sürdürüyor. Geçtiğimiz 7 yılda binlerce takipçi, milyonlarca izlenme rakamlarına baktığımızda acil tıp ile yolu kesişen tıp fakültesi öğrencisinden paramediğe, hemşireden doktora kadar bir çok kesimden kişinin kullandığı bir kaynağa dönüştü Acilci Net.

Bugün içinde bulunduğumuz durumun yarattığı sorunlardan bir tanesi olan intern doktorlarımızın aksayan, geciken eğitimlerini desteklemek adına sosyal medyanın kolaylaştırıcı gücünü de kullanarak yeni bir girişim başlatıyoruz. Acilci Net ekibi her Perşembe saat 21:30 da Instagram hesabı üzerinde yaklaşık 1 saat sürecek canlı yayınla Intern doktorlara acil tıbbın en önemli konularını konuşacak. Dr. Altuncı ve Dr. Çevik’in önderliğinde her hafta farklı konu ve konuşmacılarıyla gerçekleşecek olan bu sohbetlere sizleri bekliyoruz.

Bu sohbetlerin ilki (ilk buluşma toplantısı) dün gerçekleşti. Temel olarak hedef kitlenin, içeriğin, formatın ve beklentilerin dile getirildiği bu toplantının video kayıtları aşağıda yer almaktadır. İlk buluşmaya değerli katkılarıyla destek veren Urfa’dan Dr. Ceren Çetin’e, Edirne’den Int. Dr. Hilal Sönmez’e ve Antalya’dan Prof. Dr. Cem Oktay’a çok teşekkür ederiz.

Düzenli yapılacak bu instagram sohbetlerin tam listesi en altta yer almaktadır. Bu yazıyı yada programı sosyal medya hesaplarınızda paylaşırsanız daha fazla öğrencimize ulaşabiliriz. Desteğiniz için şimdiden çok teşekkürler.

Neden Intern doktorlar, ne konuşacağız, nasıl olacak?

Neden Intern doktorlarımız için bu sohbetleri düzenliyoruz? – Instagramda izle

Intern doktorlarımızla neler konuşacağız? Neleri paylaşacağız? – Instagramda izle

Format ve katılımcılar kimler? Paylaşımcı olmasını ve faydalı olmasını diliyoruz. – Instagramda izle

4 Haziran 2020 – İlk Buluşma

Bir Sonraki Sohbet – 11.Haziran.2020/21:30

intern doktor

Tüm Sohbet Programı


Bu yazıya atıf yapmak için: Arif Alper Çevik. (6 Haziran 2020). Acilci Net Intern Doktorlarla Buluşuyor. İnternet Sitesi: Acilci.Net. Bağlantı: https://www.acilci.net/acilci-net-intern-doktorlarla-bulusuyor/. Erişim Tarihi: 13 Ağustos 2020.

Daha Fazla Göster

Arif Alper Çevik

Acilci.Net kurucu editör ve yazarlarından. iem-student.org (International Emergency Medicine Education Project) kurucusu ve direktörü. Asya Acil Tıp Derneği YK üyesi. Uluslararası Acil Tıp Federasyonu, eğitim komisyonu aktif üyesi. Acil tıp profesörü, tıp eğitimci ve iç hastalıkları doçenti.

Bir Yorum

  1. hocam size teşekkürlerimi iletiyorum.o kadar faydalı bi iş yapıyorsunuz ki.ben mezunum fakat ben de cok yararlanıyorum.çünkü intörnken hiç bu şekilde acilde konu tartışıldığı olmamıştı.sizin türkiyede olmadıgınızı öğrenince birazcık üzüldüm.ben de acil tıp düşünüyorum ve sizin gibi bi hocam olmasını çok isterdim

Siz de bu yazıya yorum yapabilirsiniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It on Pinterest

Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: