Geçen Bi Hasta GeldiIntern DoktorNöroloji

Baş Ağrısı

01.10.2020 tarihinde Instagram canlı yayınında GEÇEN Bİ HASTA GELDİ sohbetinde Baş ağrısı olan hastaya yaklaşım konusunun ilk bölümünü Dr. Ömer Y. Erdurmuş ve Dr. Melek S. Güryay ile konuştuk. Oldukça akıcı ve net bilgilerle dolu olarak geçen program yaklaşık 102 dakika sürdü.

Baş ağrısı

Sohbette baş ağrısı olan hastalarda genel yaklaşım, acil ve kritik öneme sahip tanı ve tedavi adımları, yatak başı testler, yatış ve taburculuk kararı, sevk ederken nelere dikkat etmemiz gerektiği gibi bir çok temel noktada güzel ve yararlı bilgilere yer verildi. Ek olarak birincil ve ikincil başağrılarında ayırıcı tanı üzerinde duruldu. Umuyoruz ki intern doktor arkadaşlarımız, bu bilgileri faydalı bulmuştur.

Baş Ağrısı Olan Hastaya Yaklaşım Sohbeti İle İlgili Videolar

Bu sohbeti 2 video halinde aşağıdaki linklerden yada Acilci Net Instagram hesabı / IGTV’den izleyebilirsiniz.

View this post on Instagram

baş ağrısı 1

A post shared by Acilci.Net (@acilci_net) on

View this post on Instagram

baş ağrısı 2

A post shared by Acilci.Net (@acilci_net) on

Ankete Katılın

Programı izledikten sonra SOCRATIVE STUDENT applikasyonu veya websayfası üzerinden bu sohbetle ilgili sorularınızı, yorumlarınızı ve bir sonraki sohbette işlenecek olan konuyla ilgili sorularınızı bizlere iletebilirsiniz. Socrative Student Oda: ACILCINET.

Baş Ağrısında Önemli Bir Skorlama

Ottawa Subarachnoid Hemorrhage (SAH) Rule for Headache Evaluationlink

Ek Okuma

Program sırasında konuşulan bazı önemli bilgilerin detaylarını içeren ve aciilci.net içinde yayınlanmış bir çok makale bulunuyor. Bunlardan bazılarını okumanız dileği ile paylaşıyorum.

  • Acilci Net sitesinde “Baş Ağrısı taramasıyla bir çok güzel başlığa ulaşmak mümkün – link

Bu haftaki konularla ilgili bizim seçtiğimiz bazı başlıklar şöyle

Bir Sonraki Sezon “Ocak 2021” de başlayacak.


Bu yazıya atıf yapmak için: Arif Alper Çevik. (3 Ekim 2020). Baş Ağrısı. İnternet Sitesi: Acilci.Net. Bağlantı: https://www.acilci.net/bas-agrisi/. Erişim Tarihi: 20 Ekim 2020.

Daha Fazla Göster

Arif Alper Çevik

Acilci.Net kurucu editör ve yazarlarından. iem-student.org (International Emergency Medicine Education Project) kurucusu ve direktörü. Asya Acil Tıp Derneği YK üyesi. Uluslararası Acil Tıp Federasyonu, eğitim komisyonu başkan yardımcısı. Acil tıp profesörü, diplomalı tıp eğitimci, iç hastalıkları doçenti ve UAEU iç hastalıkları bölüm başkanı.

Siz de bu yazıya yorum yapabilirsiniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Pin It on Pinterest