Geçen Bi Hasta Geldi

Bilinç Durum Değişikliği, Koma Hastasına Yaklaşım – 2

20.08.2020 tarihinde Instagram canlı yayınında GEÇEN Bİ HASTA GELDİ sohbetinde Bilinç Durum Değişikliği, Koma Olan Hastaya Yaklaşım konusunun ikinci bölümünü Dr. Emir Ünal ve Dr. Ayşegül Bayır ile konuştuk. Oldukça akıcı ve net bilgilerle dolu olarak geçen program yaklaşık 98 dakika sürdü.

bilinç durum değişikliği koma

Sohbette akut inme, nöbet ve opiyat zehirlenmelerine genel yaklaşım, acil ve kritik öneme sahip tanı ve tedavi adımları, sevk ederken nelere dikkat etmemiz gerektiği gibi bir çok temel noktada güzel ve yararlı bilgilere yer verildi. Umuyoruz ki intern doktor arkadaşlarımız, bu bilgileri faydalı bulmuştur.

Bilinç Durum Değişikliği – Koma – 2 Sohbeti İle İlgili Videolar

Bu sohbeti 2 video halinde aşağıdaki linklerden yada Acilci Net Instagram hesabı / IGTV’den izleyebilirsiniz.

Ankete Katılın

Programı izledikten sonra SOCRATIVE STUDENT applikasyonu veya websayfası üzerinden bu sohbetle ilgili sorularınızı, yorumlarınızı ve bir sonraki sohbette işlenecek olan konuyla ilgili sorularınızı bizlere iletebilirsiniz. Socrative Student Oda: ACILCINET.

Ek Okuma

Program sırasında konuşulan bazı önemli bilgilerin detaylarını içeren ve aciilci.net içinde yayınlanmış bir çok makale bulunuyor. Bunlardan bazılarını okumanız dileği ile paylaşıyorum.

  • Acilci Net sitesinde “bilinç durum değişikliği” taramasıyla bir çok güzel başlığa ulaşmak mümkün – link

Bizim seçtiğimiz bazı başlıklar şöyle

İnme

Nöbet

Bir Sonraki Instagram Canlı Yayın Sohbeti

nefes darlığı


Bu yazıya atıf yapmak için: Arif Alper Çevik. (22 Ağustos 2020). Bilinç Durum Değişikliği, Koma Hastasına Yaklaşım – 2. İnternet Sitesi: Acilci.Net. Bağlantı: https://www.acilci.net/bilinc-durum-degisikligi-koma-hastasina-yaklasim-2/. Erişim Tarihi: 1 Aralık 2020.

Daha Fazla Göster

Arif Alper Çevik

Acilci.Net kurucu editör ve yazarlarından. iem-student.org (International Emergency Medicine Education Project) kurucusu ve direktörü. Asya Acil Tıp Derneği YK üyesi. Uluslararası Acil Tıp Federasyonu, eğitim komisyonu başkan yardımcısı. Acil tıp profesörü, diplomalı tıp eğitimci, iç hastalıkları doçenti ve UAEU iç hastalıkları bölüm başkanı.

Siz de bu yazıya yorum yapabilirsiniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Pin It on Pinterest