Geçen Bi Hasta Geldi

Çoklu Travma Hastasına Yaklaşım

30.07.2020 tarihinde Instagram canlı yayınında GEÇEN Bİ HASTA GELDİ sohbetinde Çoklu Travma Hastalarına Yaklaşım konusunu Dr. Çağlar Kuas ve Dr. Özge Duman Atilla ile konuştuk. Oldukça akıcı ve net bilgilerle dolu olarak geçen program yaklaşık 110 dakika sürdü.

Sohbette çoklu travma hastalarına genel yaklaşım, acil ve kritik öneme sahip tedavi adımları, sevk ederken nelere dikkat etmemiz gerektiği gibi bir çok temel noktada güzel ve yararlı bilgilere yer verildi. Umuyoruz ki intern doktor arkadaşlarımız, bu bilgileri faydalı bulmuştur.

Travma Sohbeti İle İlgili Videolar

Bu sohbeti 2 video halinde aşağıdaki linklerden yada Acilci Net Instagram hesabı / IGTV’den izleyebilirsiniz.

View this post on Instagram

Travma 1

A post shared by Acilci.Net (@acilci_net) on

View this post on Instagram

Travma 2

A post shared by Acilci.Net (@acilci_net) on

Ankete Katılın

Programı izledikten sonra SOCRATIVE STUDENT applikasyonu veya websayfası üzerinden bu sohbetle ilgili sorularınızı, yorumlarınızı ve bir sonraki sohbette işlenecek olan konuyla ilgili sorularınızı bizlere iletebilirsiniz. Socrative Student Oda: ACILCINET.

Ek Okuma

Program sırasında konuşulan bazı önemli bilgilerin detaylarını içeren ve aciilci.net içinde yayınlanmış bir çok makale bulunuyor. Bunlardan bazılarını okumanız dileği ile paylaşıyorum.

EFAST

ATLS – Travma Hastasına “Yanlış” Yaklaşım Videosu – Türkçe alt yazılı

ATLS – Travma Hastasına “Doğru” Yaklaşım Videosu – Türkçe alt yazılı

Bir Sonraki Instagram Canlı Yayın Sohbeti


Bu yazıya atıf yapmak için: Arif Alper Çevik. (1 Ağustos 2020). Çoklu Travma Hastasına Yaklaşım. İnternet Sitesi: Acilci.Net. Bağlantı: https://www.acilci.net/coklu-travma-hastasi/. Erişim Tarihi: 31 Ekim 2020.

Daha Fazla Göster

Arif Alper Çevik

Acilci.Net kurucu editör ve yazarlarından. iem-student.org (International Emergency Medicine Education Project) kurucusu ve direktörü. Asya Acil Tıp Derneği YK üyesi. Uluslararası Acil Tıp Federasyonu, eğitim komisyonu başkan yardımcısı. Acil tıp profesörü, diplomalı tıp eğitimci, iç hastalıkları doçenti ve UAEU iç hastalıkları bölüm başkanı.

Siz de bu yazıya yorum yapabilirsiniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Pin It on Pinterest