Anasayfa > Akademik Kategori > Akademik Gelişim > Güncel Literatürden Uzak Kalmayın: Read by QxMD

Güncel Literatürden Uzak Kalmayın: Read by QxMD

Akıllı telefonlar günlük hayatımıza girdikçe yakın gelecekte bilgisayarları bir kenara bırakacağız gibi görünüyor. Bu tezi destekleyen programlarda biri de ‘Read by QxMD’. Bu program sağlık çalışanlarının yakından tanıdığı ‘Calculate by QxMD’ programının yapımcıları tarafından hayata geçirilen, literatürü yakından takip etmek isteyenlerin işini kolaylaştıracak çok kullanışlı ve ücretsiz bir program.

Read byQxMD programı; mesleğiniz, branşınız, ilgi alanlarınız ve takip etiğiniz dergileri tarayarak ilgili makaleleri takip etmenize olanak verecek şekilde tasarlanmış. Programa ilk girişinizde mesleğinizi ve uzmanlık alanımızı belirleyerek konuyla ilgili makalelerin taranmasını sağlıyoruz. Burada güzel olan birden fazla uzmanlık alanı seçebiliyor olmamız. Böylece takip etmek istediğimiz diğer makalelerin de taranmasını sağlayabiliyoruz.

1 2 3

Meslek ve uzmanlık alanımızı belirledikten sonra Read by QxMD artık bizim için makaleleri tarayıp ilgili makaleleri bize gösteriyor.

5

Programda sadece uzmanlık alanına göre değil ilgi alanına göre de makale tarayabiliyoruz.  Bu sayede var olan makaleleri ilgi alanımıza göre çok daha dar bir alanda görebiliyoruz. Bu kategoride yeni bir makale yayınlandığında isterseniz e-posta isterseniz de telefon bildirimi şeklinde haber alabiliyoruz.

789

Read by QxMD sayesinde takip etmek istediğiniz dergilerdeki yeni çıkan makaleleri de yakından takip edebiliyoruz. Takip ettiğiniz dergilerde yeni yayınlanan makaleler oldukça yine aynı şekilde bildirimler alabiliyoruz.

6

Read by QxMD, ücretsiz makalelere ulaşıp pdf formatında bize gösterebiliyor.

tempFileForShare (1)

tempFileForShare (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Read by QxMD ile beğendiğimiz makaleleri favorilere ekleyip daha sonra okuyabiliyoruz. Bu makalelere http://www.qxmd.com/ adresinden de ulaşabiliyoruz.

Sonuç olarak Read by QxMD makale taramayı uzmanlık alanınıza, ilgi alanınıza ve de takip etmek istediğiniz dergiye göre tarayıp bize sunan, yeni makaleler eklendikçe bildirimde bulunan, android ve ios işletim sistemlerinde çalışan oldukça faydalı bir program.

Editör: Nurettin Özgür Doğan

Print Friendly, PDF & Email

Biyografi: Burak Bekgöz

Burak Bekgöz
Etimesgut Devlet Hastanesinde Acil Tıp Uzmanı olarak çalışmaktadır. Bilgi açlığı içerisinde bilginin nereden geldiğine bakmaksızın bilgiyi almaya ve paylaşmaya çalışır. Gezmeyi sever, bağlama çalar, sol bek oynar. Acil ultrasonografi ve travmaya özel bağlılığı vardır. Twitter üzerinden @BurakBekgoz kullanıcı adı ile paylaşım yapar. Kendi halinde bir Acilci.Net yazarıdır.

Yazarın diğer yazıları da belki ilginizi çeker

Posterior Reversibl Ensefelopati Sendromu (PRES)

Posterior Reversibl Ensefelopati Sendromu (PRES) acillerde karşılaşabileceğimiz, ancak bir çoğumuzun pek de iyi tanımadığı bir …

Bir prokalsitonin çalışması: ProACT son sözü söyledi mi?

Bildiğiniz gibi bir kongreyi daha geride bıraktık. EACEM 2018 süresince emeği geçenlere teşekkürü bir borç …

Akut Medikal Hastalarda Oksijen Tedavisi

Oksijen (O2T) tedavisi, hem sağlık çalışanlarının hem de hasta ve hasta yakınlarının çok sevdiği, günümüzün …

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It on Pinterest