Kitap

Kitap Tanıtımı: Acil Tıp Cep Kitabı (A-Cep)

Editör Notu: Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi,  Acil Tıp Anabilim Dalı’ndan Prof. Dr. Zeynep KEKEÇ’in editörlüğünü üstlendiği Acil Tıp Cep Kitabı’nın (A-Cep) ikinci baskısı raflarda yerini aldı. Bir cep kitabı formatında 488 sayfa olan, acil tıbbın hemen tüm konularını içeren ve her konunun temel yaklaşımlarını 2-3 sayfa içinde özetleyen bu kitapla ilgili olarak, kendisinin tanıtım yazısını da aşağıda bulmanız mümkün. Acil serviste çalışanlar için hızlı referans kaynağı olabilecek bu kitap için, Acilci.net ekibi olarak kendisini ve katkı veren yazar ekibini tebrik ediyoruz.

 

Değerli Acil Tıp Gönüllüleri..

Sizlerle en yeni Acil Tıp kitabımızı, Acil tıbbın önemli vurguları ve pratik yaklaşımını özetlediğimiz cep kitabımızın ikinci ve güncellenmiş basımını paylaşmaktan büyük memnuniyet duymaktayım. Okurlardan ve yazarlarımızdan gelen öneriler doğrultusunda bazı bölümler sadeleştirilip, eksikliği duyulan yeni konular eklenip güncellemeler yapılarak, yeni dizaynı ile acil tıbbi bilgiye ihtiyaç duyan bireylerin hizmetine sunulmuştur. Acil şartlarında hızlı ve seri tanı ve tedavinin yapılmasına yönelik doğru ve güncel bilgilerin özetlendiği Acil Tıp Cep (A-Cep) Kitabı’nın, ilk basımda olduğu gibi elinizin altında bir başvuru kitabı olacağı inancındayım. Kurtarılan ve iyileştirilen her hayat, emeğimizin yerini bulduğunu teyid edip katkısı olan herkesi memnun edecektir.

Kitabımıza katkı sağlayan, her biri acil tıp konusunda ve kendi konularında deneyimli ve başarılı  55 yazar arkadaşımla birlikte  20 bölüm başlığı altında  acil tıbbın en önemli konularını pratik ve güncel bilgiler eşliğinde özetleyip sizlerin beğenisine sunduk. Kısıtlı zamanlarına ve iş yoğunluklarına rağmen, yoğun çalışmaları arasında konularını büyük bir özenle hazırlayarak acil tıbbın hizmetine sunun tüm yazar arkadaşlarıma, meslekdaşlarıma, katkısı olan herkese teşekkür eder, ihtiyaç duyulan ve yararlanılan bir kitap olmasını dilerim.

Saygılarımla

 

Prof. Dr. Zeynep KEKEÇ

Acil Tıp Kitabı (A-Cep) Editörü

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi

Acil Tıp AD / Adana


Bu yazıya atıf yapmak için: N. Özgür Doğan. (22 Haziran 2017). Kitap Tanıtımı: Acil Tıp Cep Kitabı (A-Cep). İnternet Sitesi: Acilci.Net. Bağlantı: https://www.acilci.net/kitap-tanitimi-acil-tip-cep-kitabi-a-cep/. Erişim Tarihi: 30 Eylül 2020.

Daha Fazla Göster

N. Özgür Doğan

Acil Tıp Doçenti, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi. Türkiye Acil Tıp Dergisi Editörü ve Acilci.Net kurucu editörlerindendir. Aynı zamanda Acilci.Net genel muhalifi, eleştirel gözü ve bardağın boş tarafını görenidir. Acilci.Net'te aylık Literatür Özetleri'ni ve hoşuna giden diğer şeyleri yazar. Temelde teknolojik değişimlere olabildiğince direnç gösterir, sonra işine gelirse kabullenir.

Siz de bu yazıya yorum yapabilirsiniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Pin It on Pinterest