Anasayfa > Genel > Yıldırım: Emeğimizi çöpe atmayalım!

Yıldırım: Emeğimizi çöpe atmayalım!

KAMUOYUNA AÇIK BEYANIMDIR…

ALLAH AŞKINA DERGİLERİMİ ATMAYIN…

 

Daha önceden de duymuştum. Ama duymazdan geldim. Anadolu tabiri ile kulak arkası ettim. Ama olmadı. Hala değişik yerlerden aynı haberler geliyor.

 

Yaklaşık 8 yıldır Akademik Acil Tıp Dergisi’nin editörlüğünü yürütüyorum.  Allah var bu işe talip olurken neye talip olduğumu tam kestirememişim. Bu iş oldukça zahmetli ve uzun soluklu bir iş. Zararı yok. Ben alıştım. Bir süre daha götürmeyi düşünüyorum. En azından yurt dışı endekslere girme sürecimiz tamamlanana kadar.

 

Geri dönüp baktığımda oldukça da iyi bir mesafe kat ettiğimize inanıyorum. Emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca dernek yönetimi de bir o kadar fedakar. Bize her türlü desteği sağlıyor. Her bir sayı yaklaşık 20.000 TL’ye mal oluyor. Bu paralar dolaylı da olsa sizlerin-bizlerin cebinden çıkıyor.

 

Her bir dergi yayınlandığında bizler çocuklar gibi mutlu oluyoruz. Odama gelen en iyi hediye basılı dergi. En iyi koku da o zarfı açtığımda gelen mürekkep kokusu. Emeğin özverinin, fedakarlığın, alın terinin kokusu. Her bir çalışma için her asistanın her uzmanın numune alma telaşesinin, uykusuzluğunun kokusu… Almasını bilene…

 

Bizler birçok merkeze dergimizi postalıyoruz. Bazı merkezlerde bazı arkadaşlarımızın dergilerimizi okumadan çöpe attığını duyuyoruz. Ve artık biliyoruz.

 

O ya da bu derneğin dergisi olması dergiyi kaliteli ya da kalitesiz yapmaz. Okumak istemiyor olabilirsiniz. Ancak bu kadar emek çöpe atılmayı hak etmiyor.

 

yildirimca@hotmail.com

0 533 476 46 58

 

Derginin kendisine gelmesinden rahatsız olanlar lütfen bana bildirsinler. Listeden çıkarayım. Ellerindekilerini de atmasınlar ben kargo ile aldırırım…

 

Not: Daha çok okuyucu kitlesine ulaşmak adına bu yazıyı www.atuder.org.tr ve acilci.net sayfasına aynı anda gönderiyorum…

Print Friendly, PDF & Email

Biyografi: Cuma Yıldırım

Yazarın diğer yazıları da belki ilginizi çeker

Acil serviste cinsiyet kimliği ve yaşanan sorunlar

Cinsiyet, toplumun çoğu kesiminde iki tipte ve anatomik cinsel karakterlerle tanımlanıyor olsa da durum aslında …

Metformin Kullanımı ve Laktik Asidoz

“Metformine bağlı laktik asidoz, acil serviste sıkça karşılaştığımız klinik durumlardan biridir” diye girizgah yapacağım düşünülse …

Büyük Damar Yaralanması Yönetimi

Acil hekimleri; büyük damar yaralanması (BDY) olan hastalar ile küçük bir ilçe hastanesi, büyük yoğun …

1 yorum

  1. Haldun Akoglu

    Hocamın çağrısına hak vermemek, içi burularak okumamak elde değil. Özellikle de uğraştığı işin ne denli özveri gerektiren zor bir iş olduğunu bildiğim için. Umarım dergilerimiz SCI-E endeksine girerler hocam. Bir anda dergilerimizin hepsini yanyana kütüphanelerde dizilmeye başlanmış şekilde göreceğimizden emin olabilirsiniz.

Siz de bu yazıya bir yorum yapın

Translate »

Pin It on Pinterest

Haftalık gazetemize abone olun

Her Cumartesi sabahı, sıcak kahvenizi alıp, hafif bir müzik koyup, e-postanızı kontrol ettiğinizde o hafta kaçırdığınız Acilci.Net makalelerini görmek istemez misiniz?

Siz siz olun yeni haftaya yeni bilgilerle başlama fırsatını kaçırmayın.

Unutmayın, hocanız da, asistanınız da bu siteyi okuyor! 

PS. Eğer 10 ay boyunca hiçbir postayı açmazsanız bize küstüğünüzü düşünerek posta göndermeye ara vereceğiz. Yeniden başlamak için ise kaydolmanız yeterli.

Harika! O zaman cumartesi görüşürüz.