Geçen Bi Hasta Geldi

Acil Serviste Göğüs Ağrısına Yaklaşım 1

09.07.2020 tarihinde Instagram canlı yayınında GEÇEN Bİ HASTA GELDİ programında acil serviste aritmilerin nasıl yönetileceğine dair sohbetimizi Dr. Melis Efeoğlu ve Dr. Yıldıray Çete’nin katılımıyla gerçekleştirdik. Başından sonuna kadar ilgiyle takip edilen program iki bölümde yaklaşık 102 dakika sürdü.

Sohbette acil servise göğüs ağrısı ile gelen bir hastaya genel yaklaşımın nasıl olması gerektiği, fizik muayene, hikaye ve yatak başı testlerinin önemi, kullanımı, ayırıcı tanıda düşünülmesi gereken kritik ve ölümcül problemler, akut koroner sendromlar ve bu hastaların yönetimi, izlemi, sevki konuları konuşuldu.

Sohbetin videolarını en aşağıda bulabilirsiniz ama sohbet esnasında değinilen ve ek olarak bilgilenmek isteyeceğiniz bazı başlıkları acilci.net arşivinden sizler için aşağıda listeledim. Okumanızı tavsiye ederim.

Göğüs ağrısına yaklaşım sohbetlerinin ilki olan bu canlı yayının içeriğini 2 video halinde aşağıdaki linklerden yada Acilci Net Instagram hesabı / IGTV’den izleyebilirsiniz.

Bir Sonraki Sohbet

göğüs ağrısı


Bu yazıya atıf yapmak için: Arif Alper Çevik. (11 Temmuz 2020). Acil Serviste Göğüs Ağrısına Yaklaşım 1. İnternet Sitesi: Acilci.Net. Bağlantı: https://www.acilci.net/gogus-agrisina-yaklasim-1/. Erişim Tarihi: 1 Aralık 2020.

Daha Fazla Göster

Arif Alper Çevik

Acilci.Net kurucu editör ve yazarlarından. iem-student.org (International Emergency Medicine Education Project) kurucusu ve direktörü. Asya Acil Tıp Derneği YK üyesi. Uluslararası Acil Tıp Federasyonu, eğitim komisyonu başkan yardımcısı. Acil tıp profesörü, diplomalı tıp eğitimci, iç hastalıkları doçenti ve UAEU iç hastalıkları bölüm başkanı.

Siz de bu yazıya yorum yapabilirsiniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Pin It on Pinterest